This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Jest najlepsza, przekochana, uśmiechnięta już od rana.

Dobrą radą zawsze służy, czas na lekcjach się nie dłuży.

Gdy wchodzi do klasy, uśmiechem nas wita, sprawdza nasze prace, o problemy pyta.

Na angielski sprintem biegniemy, bo naszą wiedzę pogłębiać chcemy.

Cała szkoła ją szanuje, bo wymiany i warsztaty językowe organizuje.

We Francji, Anglii, czy Hiszpanii, byliśmy właśnie dzięki Pani Ani.

Gdyby naszą Panią klasa oceniała, wielką Szóstkę z plusem by od nas dostała!

 

***

 

Pani Anna  Majewska jest niezwykle ambitną i kreatywna osobą.
Ceni sobie szacunek do drugiego człowieka. Stara się, żebyśmy nie tracili zapału do nauki i żebyśmy dobrze zdali egzamin. Zawsze służy dobrą radą,
w swojej pracy jest perfekcjonistką. Nuda jest jej wrogiem, dlatego też
na lekcjach łączy elementy zabawy z nauką. Przygotowuje dla nas konkursy
i olimpiady językowe abyśmy mogli się wykazać naszą wiedzą.
Zorganizowała 7 wymian językowych, ponadto w październiku ubiegłego roku odbyły się zorganizowane przez nią drugie warsztaty językowe w Londynie.
Nasza klasa często podkreśla, iż Pani Ania zawsze jest uśmiechnięta,
przez co tworzy wspaniałą atmosferę na lekcjach i poza nimi.

Uczniowie  naszej klasy przystąpili do projektu TOEFL Junior – międzynarodowy certyfikat z języka angielskiego. Wyniki  były imponujące. Zgodnie z  wymogami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego wielu osiągnęło poziom matury podstawowej i rozszerzonej w poszczególnych obszarach językowych. I miejsce zajęła Matylda Iniarska uzyskując 855 punktów na 900 tym samym otrzymując złoty (najwyższy) certyfikat TOEFL Junior. Na II miejscu uplasowała się Maja Korzeniewska z 845 punktami i srebrnym certyfikatem TOEFL Junior. Uczennice napisały egzamin na poziomie B2 - matury rozszerzonej. Kolejną językową przygodę zorganizowała nam wychowawczyni – Pani Anna Majewska.

Nasza klasa wraz z wychowawczynią Panią Anną Majewską i przy współpracy Pani Anny Radeckiej współorganizowała Dni Brytyjskie w Publicznym Gimnazjum nr 1.

  • poznaliśmy kulturę kraju Szekspira, Byrona i Dickensa;
  • przygotowaliśmy wystawy o genezie powstania flagi brytyjskiej, tajemnicach Stonehenge,   brytyjskich monarchach;
  • przygotowaliśmy herbatkę i  specjały wyspiarskiej kuchni.

Pomysłodawczyni I Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Pułtusk. Wraz z nami, klasą IIIB i Panią Anną Radecką swój pomysł wprowadziła w życie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pułtusku.

Pani Anna Majewska od dwóch lat organizuje w naszej szkole warsztaty językowe połączone z wyjazdem do UK. W wyjeździe zawsze uczestniczy  duża część naszej klasy. W zeszłym roku poznaliśmy Londyn, spędzając w nim sześć dni. W tym roku oprócz Londynu byliśmy w Cambridge, Windsorze, Hampton Court i Canterbury.

Uczennice naszej klasy IIIB – Matylda Iniarska i Aleksandra Koczara pod opieką pani Anny Majewskiej wzięły udział w tegorocznej Językowej Grze Miejskiej „Język obcy potrzebny od zaraz”. I miejsce w Językowej Grze Miejskiej zajęła Matylda Iniarska otrzymując możliwość przystąpienia do prestiżowego egzaminu certyfikującego z języka angielskiego TOEIC o wartości ponad 300zł. II miejsce zajęła również nasza uczennica Aleksandra Koczara otrzymując bon o wartości 100 zł na realizację dowolnych zajęć językowych w Centrum Językowym Eulingua.

Uczniowie naszejklasy (Aleksandra Koczara, Maja Korzeniewska, Matylda Iniarska, Wiktoria Stasiak, Daniel Kalinowski) pod opieką p. Anny Majewskiej wzięli udział w Pułtuskim Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu pułtuskiego. II miejsce w konkursie zajęła Matylda Iniarska, a III miejsce Wiktoria Stasiak.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, uczniowie klasy IIIB wzięli udział w lekcjach pokazowych języków obcych. Podczas spotkania mieli okazję poznać historię, zwyczaje i języki Hiszpanii, Wietnamu, Rumunii i Rosji. Lekcje poprowadzili rodzimi speakerzy: Hugo Clavijo Brito z Hiszpanii, Vu Duy Kien z Wietnamu, Dumitrita Szajczyk z Rumunii i Elena Shirokikh z Rosji. Spotkanie zorganizowała pani Anna Majewska.

Uczniowie klasy IIIB wzięli udział w innowacyjnej lekcji języka angielskiego przeprowadzonej metodą CLIL. CLIL to zintegrowane nauczanie języka i przedmiotu (Content and Language Integrated Learning). Język angielski połączył się z geografią i lekcją o wulkanach, a także chemią. Uczniowie poznali i ćwiczyli leksykę związaną z wulkanami a wykorzystując szkolną tablicę interaktywną obejrzeli anglojęzyczny film o typach wulkanów. Na koniec zajęć wykonali mini projekt polegający na imitacji prawdziwego wybuchu wulkanu. Powstała piana to bąble napełnione dwutlenkiem węgla, który powstał z reakcji octu (kwasu) z sodą oczyszczoną (zasada), zaś czerwony kolor lawy to farba plakatowa. Lekcję przeprowadziła pani Anna Majewska.

Służbowe królestwo Pani Ani – sala 33
– nasza pracownia języka angielskiego w różnych odsłonach

 

Kampania promocyjna w Naszej Szkole

output 7tr9AS

Aktualne Wyniki

PLEBISCYT


DB